image

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Možnost ověřování podpisů a kopií listin na OÚ Žíšov

Možnost ověřování podpisů a kopií listin na OÚ ŽíšovNově je možné v kanceláři Obecního úřadu provádět legalizaci (ověření kopií listin) a vidimaci (ověření podpisu) dle zákona č. 21/2006 Sb., o ověřování shody opisu nebo kopie s listinou a o ověřování pravosti podpisu a o změně některých zákonů (zákon o ověřování). Pokud bude mít někdo z občanů zájem o tuto službu, bude prováděna, po předchozí telefonické domluvě (tel. 724 354 092), v úředních hodinách v kanceláři OÚ, na požádání (v odůvodněných případech) je možné i jinde (v místě bydliště žadatele).

Co musíte předložit?

 Žadatel o legalizaci předloží k prokázání své totožnosti platný (§ 18 zákona o ověřování)

  • občanský průkaz nebo cestovní doklad, jde-li o státního občana České republiky,
  • průkaz o povolení k pobytu nebo cestovní doklad anebo průkaz totožnosti občana členského státu Evropské unie, jde-li o cizince,

Jsou ještě další dokumenty, ale ty se, myslím, u nás vyskytovat nebudou (např. průkaz žadatele o udělení mezinárodní ochrany, průkaz povolení k pobytu azylanta a další)

Žadatel o vidimaci si přinese pouze listinu, ze které potřebuje ověřenou kopii (v českém, příp. slovenském jazyce)

Poplatky:

 

  • Správní poplatek za vidimaci každé stránky vidimované listiny činí Kč 30,-.
  • Správní poplatek za legalizaci každého podpisu na listině činí Kč 30,-.

 

Správní poplatky stanovuje položka 4 a 5 sazebníku zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů